Posmievanie...

Autor: Katarína Bošeľová | 7.1.2013 o 16:01 | (upravené 7.1.2013 o 16:45) Karma článku: 6,38 | Prečítané:  681x

Mnohí sme mali možnosť stretnúť sa s posmievaním. Väčšinou si myslíme, že posmievanie existuje iba medzi deťmi v škole, ale žiaľ realita je iná.

O posmievaní by nám určite vedeli porozprávať aj ľudia, čo majú nejaké zdravotné problémy  a zvlášť také, ktoré sú očiam dosť viditeľné.

Pre týchto ľudí je často dosť ťažké vyrovnať sa so sojím ochorním a ešte, keď im niekto uštedruje kruté, bolestné a výsmešné poznámky, spôsobuje im to ešte väčšie problémy. Títo ľudia statočne bojujú so svojím ochorením a nezaslúžia si výsmech.

Žijeme v 21. storočí, myslím si, že tu by už miesto pre výsmech nemalo byť. Už dávno malo úpne vymiznuť posmievanie z chorých ľudí aj zo škôl.

Nikomu z nás by nebolo príjemne a ľahké, keby sme my boli tými, ktorým sa vysmievajú.

Mňa osobne vie výsmech akéhokoľvek druhu veľmi nahnevať a zvlášť vtedy, keď sa niekto posmieva ľuďom, ktorý majú istý hendikep, za ktorý vôbec nemôžu.

Ak sa niekto posmieva niekomu len preto, ako vyzerá, zvyknem hovoriť, že všetci sme jedinečný. Každy by chcel vyzerať ako modelka, ktorá na móle predvádza najovšie modely šiat. Ak nevieš, čím ten človek práve prechádza, alebo čím všetkým už prešiel, tak mu neuštedruj kruté poznámky.

Ľudia, ktorí si posmievaním prešli či už sami alebo spolu so svojmi deťmi, by nám určite potvrdili, že vždy hľadali okolo seba ľudí, čo by im vedeli povedať pekné, milé a povzbudivé slovo v ťažkej chvíli. Pre týchto ľudí je často dôležité to, že majú v niekom oporu, že majú niekoho, kto im je ochotný podať pomocnú ruku.

To, čo vidíme na iných, nikdy nevieme či nepostretne aj nás. Preto nepatríme aj my ku skupine ľudí, ktorí si myslia, že keď sa niekomu vysmievajú, tak sú, či budú svojím okolim obdivovaní.

Posmievať sa pre niečo, začo ani ten dotyčný sám nemôže, je úplne úbohé. Pamätaj, veľa veci v živote vrátiš naspäť, ale nikdy už nevrátiš slzy, slzy, čo spadli človeku, ktorému si ublížil.

Všetko to, čo je v človeku krásne, býva očiam neviditeľné...

Pričiňme sa i my sami o to, aby posmievanie úplne vymizlo, možno len pre lepší osobný pocit a buďme  k sebe ohľaduplní, potom žiť bude o čosí krajšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?